Gedik Glass - Web Sitesi

Gedik Glass / Cam Sanatının YansımasıYÇ002

Ürün Bulaşık Makinesinde Yıkanmaz. Yaldız; Makinede Yıkanması Halinde Zamanla Yıpranıp Çıkabilir. Desen; Çıkartma Fırınlamadır, Makinede Yıkansada Çıkmaz. Kargoda Parça Kırılması Halinde Yerine Yeni Parça Gönderilir.


Gedik alanında birçok ilke imza atan, Türkiye’de ve bölgede düzcam sanayisinin gelişmesine öncülük eden Gedik , üretim kapasitesi açısından Avrupa’nın lider, dünyanın ise 5.nci büyük düzcam üreticisidir. Gedik, düzcam faaliyetlerini Mimari Camlar (düzcam, buzlu cam, ayna, lamine cam ve kaplamalı cam), Enerji Camları ve Beyaz Eşya Camları olmak üzere 3 ana iş alanında sürdürmektedir.

Gedik üretimine ilk kez 1961 yılında Kocaeli’ndeki Çayırova Fabrikası’nda başlayan Gedik, 1981 yılında devreye aldığı Lüleburgaz fabrikası ile Doğu Avrupa, Balkanlar, Orta Doğu ve Kuzey Afrika ekseninde, modern float teknolojisini kullanan ilk şirket olmuştur.

1980’li yıllarda düzcamda önemli kalite ve kapasite artışları gerçekleştiren ve ihracat yoluyla dünya pazarlarına giren Gedik, 2000’li yılların ikinci yarısında, bölgesel liderlik vizyonu ve çok odaklı üretim anlayışı çerçevesinde faaliyetlerini ilk kez Türkiye sınırları dışına taşıyarak, 2006 yılında Bulgaristan’daki Trakya Glass Bulgaria EAD tesisini hizmete sokmuştur. 2009 yılında stratejik bir adımla Mısır ve Rusya’daki düzcam faaliyetlerini sektörün dünyadaki en büyük oyuncularından biri olan Saint-Gobain ile ortaklaşa geliştirme kararı alan Şişecam, 2013 yılında Bulgaristan’da lamine ve kaplamalı cam tesislerini ve 2014 yılında Rusya’da düzcam fabrikasını devreye almıştır.

#Özel Ürünlerimiz